هشتمین دوره‌ی مناظرات دانشجویی در قم آغاز شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۶ کد : ۵۵۴۵ فرهنگی اخبار دسته اول
اولین روز دور استانی هشتمین مسابقات مناظره‌ی دانشجویان ایران(جشنواره‌ خواجه نصیرالدین طوسی) از صبح شنبه(۴اسفند) و با رقابت ۲۴ تیم از دانشگاه‌های سراسر قم برگزار شد.
هشتمین دوره‌ی مناظرات دانشجویی در قم آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، اولین روز دور استانی هشتمین مسابقات مناظره‌ی دانشجویان ایران(جشنواره‌ خواجه نصیرالدین طوسی) از روز گذشته(سوم اسفند ماه) با رقابت ۲۴ تیم از دانشگاه‌های سراسر قم در تالار اندیشه دانشگاه قم که میزبانی نخستین روز مسابقات را برعهده داشت، برگزار شد.

از تیم‌های «سلام» و «خوارزمی» که بر سر گزاره‌ی «اشتغال مردم به سرگرمی‌های کاذب دلیل اصلی پایین بودن سرانه‌ی مطالعه در کشور است» به مناظره پرداختند، تیم «خوارزمی» با موضع مخالف پیروز شد.

پس از آن تیم «سفیران اقتصاد» و «برهان اندیشه» بر سر گزاره‌ی «استفاده از زور برای نهادینه کردن قانون مجاز است» مناظره کردند که به پیروزی «برهان اندیشه» با موضع مخالف انجامید.

مناظره‌ «پویش» با «جوان» بر سر «افزایش حضور اجتماعی زنان موجب تحکیم نظام خانواده است» به پیروزی تیم «جوان» با موضع مخالف ختم شد و تیم «اتحاد» نیز با موضع موافق تیم «فارابی» را در گزاره «اقتصاد مقاومتی تنها راهبرد برای حفظ استقلال کشور است» ناکام کرد.

در گزاره‌ «مهمترین مولفه اثرگذار بر رضایت زندگی، درآمد فرد است»، تیم «دیدبان افق عدالت» با موضع موافق ، از تیم «یاس» با موضع مخالف، شکست خورد.

همچنین تیم «فکرت» با موضع موافق، تیم «نور» را در گزاره‌ی «اجرای کنسرت‌های فاخر در شهرها یکی از عوامل مهم ارتقا فرهنگی شهروندان است» حذف کرد.

در ادامه تیم های «افق» با «میزان»، « اندیشه‌های مطهر» با «حکمت» ، «سما» با «اندیشمندان سلامت» و «صعود» با «مصادره به مطلوب» به ترتیب بر سر گزاره‌های «توسعه اقتصادی بر توسعه سیاسی کشور مقدم است» ، «جهت ارتقای کیفیت خودروهای داخلی، آزادسازی ورود خودروهای خارجی بهترین راهکار است» ، «مسئولین و مدیران دانشگاه‌ها بایستی در مسئله پوشش دانشجویان مداخله نمایند» و «مشکلات اقتصادی مردم عامل اصلی قانون گریزی آنهاست» به رقابت پرداختند که به ترتیب تیم «افق» با موضع مخالف، تیم « حکمت» با موضع موافق، تیم «سما» با موضع مخالف و تیم «مصادره به مطلوب» با موضع مخالف، پیروز این رقابت‌ها شدند.
 
در روز اول مناظرات که حدود ۱۴ ساعت به طول انجامید، ۱۲ تیم از میان ۲۴ تیم به مرحله‌ی بعد صعود کردند که روز آینده در دانشگاه آزاد اسلامی قم در ۶ گزاره با هم به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت از میان ۲۴ تیم ۳ تیم به مرحله‌ی مسابقات منطقه‌ای راه خواهند یافت.

گفتنی است به تیم‌های برتر جوایز نقدی (تیم اول : 5 میلیون ریال و تیم دوم: 3 میلیون ریال) اهدا می‌شود و به کلیه‌ی شرکت‌کنندگان ارائه گواهی حضور در جشنواره‌ی خواجه نصیرالدین طوسی داده می‌شود و تمامی اعضای تیم‌های شرکت کننده از تخفیفات ویژه دوره های آموزشی کوتاه مدت جهاددانشگاهی قم به مدت یک سال برخوردار می‌شوند.
 

کلید واژه ها: مناظره دانشجوییدانشگاه قمجهاددانشگاهی شعبه دانشگاه قم


نظر شما :