کسب اعتماد به نفس برای دانشجویان تشریح شد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۵ کد : ۷۱۹۶ فرهنگی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۸۶
کارگاه افزایش اعتماد به نفس در روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه با سخنرانی رضوانی تبار در دانشگاه قم برگزار شد.
کسب اعتماد به نفس برای دانشجویان تشریح شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم این کارگاه با هدف آشنایی جوانان با مهارت‌های اساسی زندگی در سالن یاس دانشگاه قم برگزار شد.

رضوانی تبار مدرساین کارگاه در آغاز گفت: افرادی که دارای خودآگاهی‌ هستند، از محبوبیت و اعتماد به‌ نفس بالایی برخوردارند و از اشتباهات خود درس می‌گیرند.

وی شناخت ویژگی‌های جسمانی، توانایی‌ها، مهارت‌ها، نقاط ضعف، افکار، باورها، ارزش‌ها و اهداف از اجزای خودآگاهی دانست که سبب افزایش خودآگاهی و اعتماد به ‌نفس در شخص می‌شود چنانچه او می تواند زندگی بهتری داشته باشد.

رضوانی تبار گفت: ما در زندگی خود موفقیت‌های بزرگ و کوچک بسیاری را کسب می‌کنیم که از جمله آن‌ها می‌توان به ازدواج موفق، تحصیل در دانشگاه و فعالیت‌های ورزشی اشاره کرد، البته پیشرفت و موفقیت تنها در انجام کارهای بزرگ حاصل نمی‌شود، بلکه کوچک‌ترین کارها هم می‌تواند این حس را در وجود ما برانگیزد که آثار خوبی را در زندگی به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: "خود واقعی" به معنی داشتن شناختی واقعی از خود به همان شکلی که هستیم و همان مفهومی که از خود درک می‌کنیم و داشتن نگاهی عینی و واقعی به خصوصیات، استعدادها و مهارت‌ها است، این در حالی است که بسیاری از انسان‌ها "خود ایده‌آل" خود را به شکلی که دوست دارند و تصور می‌کنند و به شکل آرزوهایشان می‌بینند، از این رو هنگامی‌که انسان‌ها خود را از دیدگاه "خود ایده‌آلی" ببینند و نخواهند خود واقعی‌شان را بپذیرند، احساس ارزش و اعتماد به ‌نفس آنان وابسته به خود ایده‌آلشان است.
 

کلید واژه ها: کنترل و کاهش آسیب های اجتماعیکارگاه آموزشیمعاونت فرهنگی


نظر شما :