اختتامیه جشنواری ملی مهدویت برگزار شد/ ارسال ۱۲۴۵اثر به جشنواره

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۸ کد : ۵۹۴۸ فرهنگی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۲۷۴
رییس جهاد دانشگاهی قم گفت: طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، ۱۲۴۵ اثر در ۴بخش اصلی و محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری های صورت گرفته، ۵۷ اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.
اختتامیه جشنواری ملی مهدویت برگزار شد/ ارسال ۱۲۴۵اثر به جشنواره

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، محمد حیدری عصر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مهدویت عنوان کرد: در موضوع مهدویت چندین جشنواره با عناوین مختلف توسط جهاد دانشگاهی استان تهران برگزار شد ولی با توجه به قابلیت‌های استان قم بنا شد نخستین جشنواره ملی مهدویت توسط جهاد دانشگاهی استان قم برگزار شود

وی افزود: کلمه انتظار در خود یک مفهوم اعتراضی دارد و به معنی رسیدن به نقطه مطلوب است؛ در گذشته برای رسیدن به یک حکومت دینی موضوع انتظار مطرح می‌شد؛ اکنون نیز با وجود حکومت اسلامی، برای رسیدن به یک کمال مطلوب باید منتظر ظهور حضرت حجت(عج) بود.

رییس جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: در حال حاضر به دلیل گسترش رسانه‌ها و فضای مجازی، شبهات در خصوص مهدویت به طور گسترده‌ای در حال انتشار است و باید این شبهات توسط کارشناسان و متخصصان پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی قم به منظور ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخگویی به شبهات موجود در حوزه مهدویت، برگزاری جشنواره ملی مهدویت را متقبل شد.

حیدری تصریح کرد: در حاشیه برگزاری این جشنواره، 17کارگاه و نشست‌های تخصصی متعددی برگزار شد؛ همچنین طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، 1245 اثر در 4بخش اصلی و محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری های صورت گرفته، 57 اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.

وی اضافه کرد: تمامی مسئولین و دستگاه‌های استان قم جهت برگزاری این جشنواره مساعدت کردند و با روی باز از برگزاری آن استقبال کردند و این به دلیل اعتقادی است که به موضوع مهدویت وجود دارد.

اختتامیه نخستین جشنواره ملی مهدویت، عصر امروز در دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد و طی این مراسم از 57اثر برگزیده تجلیل شد.
 

کلید واژه ها: جشنوارهجشنواره ملی مهدویتمعاونت فرهنگی


نظر شما :