کارگاه سازگاری در روابط با دیگران برگزار شد

۰۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۵۶۱۰ فرهنگی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۳۱۳
کارگاه "سازگاری در روابط با دیگران (زوجین، خانواده، شغلی و...)" در تالار کی‌نیا پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد
کارگاه سازگاری در روابط با دیگران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، کارگاه "سازگاری در روابط با دیگران (زوجین، خانواده، شغلی و...)" دوشنبه 6 اسفندماه در قالب سومین مرحله از طرح "کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط مرکز تخصصی آسیب‌های اجتماعی جهاد دانشگاهی واحد قم با همکاری کانون همیاران پردیس فارابی در تالار کی‌نیا با ارائه‌ی احمد ترابی برگزار شد.

«سازگاری با دیگران» یکی از شاخص‌های مهم اجتماعی بودن انسان است؛ اما متاسفانه در قرنی به سر می‌بریم که شاهد افزایش  شدت تفرد و تنهایی انسان‌ها هستیم و این مسأله تبدیل به یک آسیب اجتماعی شده است که چگونه می‌توان جلوی مهم ترین تاثیر منفی «فردانیت» بشر مدرن که همان عدم توانایی سازگاری با دیگران است، را گرفت؟

احمد ترابی، روان‌شناس بالینی و پژوهشگر حوزه آسیب‌های اجتماعی، در این کارگاه ابتدا مفهوم "سازگاری"  و "بهداشت روانی" را تعریف و سپس ویژگی افراد سازگار را از منظری روانشناسانه تبیین کرد.

وی در ادامه تکنیک هایی را برای فراگیری سازگاری با دیگران آموزش داد و به بررسی و معرفی نظریات مختلف در باب سازگاری پرداخت.

جهاد دانشگاهی واحد استان قم، در سلسه‌ کارگاه‌هایی که از آذرماه امسال تاکنون برگزار کرده‌است قصد دارد با پرداختن به آسیب‌هایی که بیش از سایر آسیب‌های اجتماعی، خانواده را تهدید کرده‌است، از شیوع و تشدید آن جلوگیری کند و در همین راستا فقط در شعبه پردیس فارابی دانشگاه تهران تاکنون بالغ بر 10 کارگاه برگزار کرده‌است.

کلید واژه ها: کنترل و کاهش آسیب های اجتماعیکارگاه آموزشی


نظر شما :