معضل ناباروری معضل بزرگ خانواده ها

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۶:۱۲ کد : ۵۱۸۸ پژوهشی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۴۷۷
خدمات آزمایشگاهی لقاح مصنوعی در جهاد دانشگاهی روزنه های امید را برای زوج های نابارور بوجود آورده است. 
معضل ناباروری معضل بزرگ خانواده ها

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم معصومه جانبازی با بیان اینکه معضل ناباروری در خانواده ها مشکلات زیادی ایجاد کرده و گاه منجر به جدایی یا ناخوشنودی در خانواده شده است، اظهار کرد: در سال های اخیر خدمات آزمایشگاهی برای لقاح مصنوعی انجام شده که روزنه های امید را برای زوج های نابارور بوجود آورده است. از این خدمات می توان به IUI و IVF اشاره کرد. ابتدایی ترین روش درمان نازایی IUI است که از طریق تزریق نطفه صورت می گیرد وخدمات پیچیده تر از جمله IVF به صورت آزمایشگاهی ارائه می شود.

مسئول گروه مامایی مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم افزود: از دیگر خدمات می توان به PGD اشاره کرد که به معنای تشخیص ژنتیکی  پیش از انتقال جنین به رحم است و ارجحیت آن برای خانم هایی است که سن بالایی دارند.

وی در توضیح PGD بیان کرد: قبل از انتقال جنین به رحم، دو الی سه سلول از جنین، زیر آزمایش های کروموزمی قرار می گیرد و اگر تشخیص داده شود که جنین ناسالم است به باقی مانده سلول‌ها فرصت می دهیم تا نقص خود را جبران کنند و اگر جنین کاملا ناسالم باشد از انتقال آن به رحم جلوگیری می شود.

جانبازی در توضیح خدمات مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم گفت: مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم نزدیک به 12 سال است که خدمات IUI ، IVF و PGD را به مراجعین ارائه می دهد. میزان موفقیت درمان زوج های نابارور در پیشرفته ترین مراکز دنیا بین30 تا 40 درصد است و مرکز ناباروری  جهاد دانشگاهی در بعضی ماه ها به 60 درصد نیز رسیده است. این مرکز در زمینه های  IUI و IVF به نتیجه های خوبی رسیده است و در کنار آن خدمات آزمایشگاهی PGD را برای زوج ها انجام می دهد.
 

کلید واژه ها: مرکز درمان ناباروریIVFماماییPGDIUIتلقیح داخل رحمیلقاح مصنوعیلقاح


نظر شما :