دور هشتم مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آغاز شد

۰۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۴ کد : ۵۰۷۶ فرهنگی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۲۹۷
معاون فرهنگی جهادانشگاهی استان قم  از آغاز ثبت نام مرحله استانی  هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.
دور هشتم مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم؛ علی حسینی گفت: مسابقات مناظره دانشجویی در واقع یک پاسخ مقدماتی به مطالبه رهبری در زمینه کرسی های آزاد اندیشی و مناظره است. این مسابقات نوعی آموزش اجتماعی شدن و توجه به مبانی گفتگو و توانمندی های مربوط به فن بیان و بحث و جدال احسن را شامل می شود.

وی افزود: ضرورت وجود کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و تمرین مهارت گفتگو و مناظره، مدت هاست که حلقه جدا نشدنی مباحث توسه یافتگی است، عبور از تک صدایی و روی آوردن به مباحثه، منجر به رشد و در نتیجه توسعه خواهد شد. 

 حسینی در ادامه بیان کرد: ایجاد زمینه و فضای مناسب برای طرح اندیشه ها و دیدگاه های دانشجویان و شکل گیری همبستگی ملی بر مبنای مناظره وگفتگو، ارتقای فرهنگ گفتوگوی عقلانی، فراهم آمدن زمینه برای شکوفایی استعدادهای جوان دانشجویان، تقویت فرهنگ خود باوری و اعتماد به نفس در آنان و تمرین مناظره سالم، علمی و اخلاقی، ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقاء دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش، تمرین و تقویت فعالیتهای گروهی منسجم و هدفمند از جمله سایر اهداف برگزاری این مسابقات است.

 معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان قم گفت: ثبت نام هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان قم همزمان با دهه مبارک فجر و از هفتم بهمن ماه شروع  و تا آخر بهمن ماه ادامه دارد. دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در مسابقات مناظره می‌توانند تا 30 بهمن نسبت به ثبت نام خود بصورت گروه‌های 4 نفره اقدام کنند.

حسینی با اعلام آغاز برگزاری مسابقات در نیمه اول اسفند ماه، در توضیح نحوه ثبت نام در این دوره از مسابقات عنوان کرد: متقاضیان می توانند جهت تکمیل فرم مشخصات فردی برای تمام اعضای گروه به شعب جهاددانشگاهی در دانشگاه‌های استان قم مراجعه فرمایند و یا در فضای مجازی با آیدی @jd_admin و یا با شماره 37832878-025 ارتباط برقرار نمایند. 
 

 

کلید واژه ها: مسابقهمناظره دانشجویی


نظر شما :