رئیس جهاددانشگاهی استان قم:

تجربیات طرح‌های بی‌ثمر اشتغالزایی مد نظر قرار گیرد

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۴ کد : ۸۸۹۷ اخبار دسته اول تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۲۶۱
نویسنده خبر: علی شریعتی
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: باید از شکست های طرح های اشتغالزایی در کشور که با پول پاشی های بدون نظارت و در نظر گرفتن مطالعات گسترده پیشین انجام شد درس بگیریم و طرح هایی اجرا کنیم که در این شرایط اقتصادی، جلوی آسیب های بزرگی که از محل فقر خانواده ایجاد می شود را بگیرد.
تجربیات طرح‌های بی‌ثمر اشتغالزایی مد نظر قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری  بیان کرد: جهاددانشگاهی با هماهنگی با معاونت امور بانوان ریاست جمهوری و دفتر امور بانوان استانداری در قم در این طرح ورود کرده و نقش تسهیل گرانه خود را با توجه به ظرفیت هایی که در اختیار دارد، اجرا خواهد کرد.

وی افزود: یکی از بایسته های اجرای چنین طرح هایی، لحاظ افرادی هستند که در این طرح ها حضور می یابند؛ به عنوان مثال در خصوص زنانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند باید شرایطی فراهم کرد که آنها از خوف اینکه بیمه آنها قطع شود و یا از پوشش خارج شوند با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم نکنند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: باید از شکست های طرح های اشتغالزایی در کشور که با پول پاشی های بدون نظارت و در نظر گرفتن مطالعات گسترده پیشین انجام شد درس بگیریم و طرح هایی اجرا کنیم که در این شرایط اقتصادی ، جلوی آسیب های بزرگی که از محل فقر خانواده ایجاد می شود را بگیرد.

وی تصریح کرد: از دیگر نکاتی که در این طرح باید به آن اشاره کرد آن است که برخی دستگاه ها استانداردهایی دارند که ممکن است با تولیدات خانگی در تضاد و تعارض باشد که در این زمینه باید راهکارهای تسهیل گری متناسبی را اتخاذ کرد.

به دنبال ایجاد مشاغل پایدار برای زنان سرپرست خانوار هستیم

افسانه زمانی مهر معاون دفتر امور بانوان استانداری قم نیز در این نشست عنوان کرد: این طرح به منظور بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد مشاغل پایدار و اتصال این افراد به چرخه صاحبان کسب و کار و بازار اجرا می شود.

زمانی مهر بیان کرد: با توجه به افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار و به منظور کاهش آسیب های اجتماعی، چاره ای جز تقویت توانمندی های زنان نداریم.

وی گفت: این طرح دارای سه مرحله است که شامل بررسی اولویت ها و پتانسیل هر منطقه، توانمدسازی متقاضیان و اتصال مشاغل خانگی به بازار و جلب مشارکت کارآفرینان، خیرین و تقویت و ارتقا کمی و کیفی محصولات می شود.
 

کلید واژه ها: طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار سازمان تجازی سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی دفتر قم


نظر شما :