ظرفیت بالای استان قم برای توسعه صنعت آی تی

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۲ کد : ۸۷۶۸ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۱۵۷
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: توسعه صنعت آی تی در استان قم با توجه به زیرساخت‌های موجود ممکن است.
ظرفیت بالای استان قم برای توسعه صنعت آی تی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قم به نقل از فارس، محمد حیدری ظهر روز چهارشنبه 22 خرداد ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به ظرفیت‌های استان قم اظهار کرد: این استان زیرساخت‌های خوبی در زمینه آی تی دارد و توسعه آی تی در استان قم ممکن است.

وی ادامه داد: ارز دیجیتال در حال فراگیر شدن در جهان است و این ارز قابلیت‌هایی همچون امنیت بالا، عدم وابستگی به دولت‌ها و عدم شناسایی طرفین خرید را دارا است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم افزود: آمادگی ایجاد و نظام ارز دیجیتال در استان را داریم و می‌توانیم که دوره‌های آموزشی را در این خصوص در استان قم برگزار کنیم.

حیدری ارز دیجیتال را راهی برای دور زدن تحریم‌ها دانست و تصریح کرد: هم اکنون میلیون‌ها دلار توسط ارز دیجیتال جا به جا می‌شود، ولی مالیاتی اخذ نمی‌شود، در حالی که ساماندهی این مساله موجب کسب درآمد مالیاتی برای دولت خواهد شد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال به صورت غیرقانونی  در کشور و استان قم فعال است، شناسایی این دستگاه‌ها ضروری است و فعالیت غیررسمی این دستگاه‌ها با استفاده از برق ارزان است.

کلید واژه ها: رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم


نظر شما :