عضو هیئت علمی دانشگاه قم:

استفاده از کد ملی به عنوان رمز عبور خطرناک است

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۰:۴۳ کد : ۶۰۷۷ آموزشی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۳۲۴
کارگاه فرآیند امنیت اطلاعات در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم کارگاه امنیت اطلاعات یکشنبه 19 اسفند از سلسه نشست های تخصصی کسب وکار الکترونیکی در سالن همایش های مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی با ارائه دکتر امیر جلالی بیگدلی عضو هیات علمی دانشگاه قم برگزار شد.

امیر جلالی بیگدلی در این کارگاه گفت بر اساس برخی آمار روزانه 450 هزار حمله اینترنتی در سراسر جهان صورت می پذیرد و کشور ما را نیز از این امر مستثنی نیست.

وی به لزوم اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از حملات اینترنتی تاکید کرد و ایجاد ساختاری منسجم را ضروری و آن را مستلزم توانمندسازی و آموزش نیروهای متخصص در زمینه امنیت دانست.

جلالی در ادامه مباحث روانشناسی اجتماعی را از عوامل مهم در امنیت اطلاعات بر شمرد، توجه به نحوه رمز گذاری در حفاظت از اطلاعات را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: بر اساس گزارشات بدست آمده بیشتر افراد از مشخصات شخصی خود از قبیل شماره شناسنامه، کارت ملی، تاریخ تولد یا ترکیبی از اینها جهت تخصیص کلمه عبور استفاده می کنند که براحتی توسط سیستم ها قابل رمز گشایی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه قم در ادامه به تبیین مباحثی چون اهداف و روش های نفوذ، وضعیت صنایع مختلف از دیدگاه امنیت و امنیت فناوری اطلاعات گسترده پرداخت و در پایان به پرسش های حاضرین در زمینه امنیت اطلاعات پاسخ داد.

کلید واژه ها: علمی کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات نشست تخصصی


نظر شما :