دکتر علی لاریجانی:

به توانایی جهاد دانشگاهی بیش از این اعتماد کنید

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۶ کد : ۵۲۵۶ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۱۷۹
تحریم ها و فشارهای اقتصادی وجود دارد اما ضعف های کنونی باید علاج شود و به آن به عنوان یک فرصت نگاه شود.
به توانایی جهاد دانشگاهی بیش از این اعتماد کنید

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم رئیس مجلس شورای اسلامی در هشتمین جلسه شورای اداری استان قم گفت: تحریم ها و فشارهای اقتصادی وجود دارد اما ضعف های کنونی باید علاج شود و به آن به عنوان یک فرصت نگاه شود و قبول کنیم در حوزه اقتصادی نواقصی وجود دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:باید پذیرفت کشور در حوزه مباحث اقتصادی مشکل دارد و در تمام زنجیره‌های تولید کشور وابستگی به خارج وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: قم شهری زائرپذیر است و باید زمینه استقرار زائران در قم به بهترین شکل فراهم شود،توسعه گردشگری در قم چرخش مالی و اقتصادی خوبی را به وجود می آورد.

لاریجانی افزود: مصوبه شورای معادن به استان ها واگذار شد تا معادن فعال شود و تلاش اقتصادی خوبی صورت بگیرد، هر بستری که زمینه اشتغال و تسهیل سرمایه گذاری را فراهم کند جزء راهبردهای اصلی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قم قطب صنعتی است در این ارتباط کمیته ای تصویب شد تا مشکلات مالی واحدهای صنعتی مورد پیگیری جدی قرار بگیرد و بر اساس آئین نامه بانک مرکزی از ظرفیت های لازم حمایت شود.

وی گفت:همچنین توسعه دولت الکترونیک جهت کاهش فساد و رانت اداری ضروری است، زیرساخت‌هایی در این زمینه ایجاد شده اما هنوز ارتباط و تعامل درستی بین سامانه‌های دولت الکترونیک برای استفاده عموم مردم شکل نگرفته است.

لاریجانی عنوان کرد:از طرفی حجم وسیع بافت‌های فرسوده قم بهبود پیدا کند و ساخت و ساز رونق بگیرد.

وی متذکر شد:قانون هوای پاک باید مورد توجه مدیران در استان ها قرار بگیرد و با حضور کارشناسان آلودگی های برخی از واحدهای صنعتی کاسته شود،کارخانجات به واسطه مشکلات زیست محیطی بر زمین نمانند و مشکلات آلودگی آن ها حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:قم در بسیاری از عرصه ها می تواند پیشتاز باشد در جهت تسهیل امور مردم تلاش شود تا آن ها از رفاه برخوردار باشند.

وی گفت: یکی از دغدغه های جدی حمل و نقل عمومی است به خصوص در زمینه گازسوز کردن وسایل حمل و نقل باید اقدام شود در این باره 25 درصد از نیازهای ما در حوزه حمل و نقل حل خواهد شد.

لاریجانی یادآور شد: با نگاهی کارشناسی،الویت های پروژه ای در قم همانند قطار تهران- قم –اصفهان، مترو و منوریل احصاء شود تا بتوان این پروژه های نیمه کاره را تکمیل کرد.

وی پرداختن به مسئله ریزگردها، کشت های گلخانه ای، آموزش های فنی و حرفه ای، سرمایه گذاری های خرد، حمل و نقل و انرژی و بافت فرسوده شهر را از جمله دیگر مسائل استان قم برشمرد و از مدیران ارشد استان کوشش هرچه بیشتر در جهت رفع مسائل استان را خواستار شد.

گفتنی است در حاشیه هشتمین جلسه شورای اداری استان دکتر علی لاریجانی در گفتگو با استاندار و رئیس جهاد دانشگاهی استان قم، بر توانمندی و صلاحیت جهاد دانشگاهی برای رفع مشکلات استان تاکید کرد و افزود جهاد دانشگاهی سابقه خوبی در کشور دارد و باید به این نهاد انقلابی بیش از این اعتماد کرد.

کلید واژه ها: دکتر علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی


نظر شما :