معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم:

نقاط مشترکی میان جهاد دانشگاهی و اوقاف در حوزه های فرهنگی و پژوهشی وجود دارد

۰۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۵ کد : ۴۸۶۷ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۲۹۲
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم گفت: نقاط مشترکی میان جهاد دانشگاهی و اوقاف در حوزه های فعالیت فرهنگی و پژوهشی وجود دارد.
نقاط مشترکی میان جهاد دانشگاهی و اوقاف در حوزه های فرهنگی و پژوهشی وجود دارد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قم علی حسینی روز سه شنبه 2 بهمن ماه در دیدار رئیس و معاونین جهاد دانشگاهی واحد استان قم با حجت الاسلام عباس اسکندری مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: در گذشته همکاری های خوبی میان جهاد دانشگاهی و اداره کل اوقاف و امور خیریه وجود آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در سالهای 91 و 92 آموزش ضمن خدمت کارکنان اوقاف انجام می شده است و در حال حاضر نیز همکاری هایی در حوزه آموزش با اداره کل اوقاف و امور خیریه در قم وجود دارد.

حسینی بیان کرد: همچنین در حوزه خادمین در بقاع متبرکه می توان شرایطی مناسب را در نظر گرفت و با تخفیف ویژه برای این افراد آموزش هایی را متناسب با فعالیت هایشان ارائه داد.

وی اظهار کرد: بقاع متبرکه امام زادگان قطب های فرهنگی مهمی به شمار می روند و در رابطه با برنامه های فرهنگی در امامزادگان نیز ایده های خوبی وجود دارد که جهاد دانشگاهی آماده تعامل در این عرصه است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم خاطرنشان کرد: کانون ارزیابی جهاد دانشگاهی از سال 94 در حوزه ارزیابی شایستگی مدیران حرفه ای و صدور گواهی نامه وارد شده است و این طرح امسال نیز در حال انجام است و باید تا پایان سال به اتمام برسد.

حسینی بیان کرد: در حوزه فرهنگی نیز جهاد دانشگاهی فعالیتی دیرینه در برگزاری جشنواره های تخصصی دارد و سال گذشته جشنواره ملی مهدویت را برگزار کرد.
وی گفت: در حوزه اطلاع رسانی نیز خبرگزاری قرآنی و ایسنا دارای ظرفیت های بالایی هستند به ویژه خبرگزاری ایکنا در مباحث قرآنی تعامل خوبی با اوقاف دارد و می توان به عنوان ستاد خبری از وجود این دو خبرگزاری در برنامه های اوقاف بهره برد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم افزود: در شناسایی بقاع متبرکه نیز می توانیم ظرفیتی را برای معرفی داشته باشیم از طرفی جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش درباره امام زادگان با توجه به فعالیت مرکز تخصصی علوم انسانی و یا در افکار سنجی دارای قابلیت های قابل توجهی است.

وی تصریح کرد: اگر وقف هوشمند شود می تواند در بسیاری از عرصه ها کارآمد باشد در حوزه سلامت و درمان نیز آمادگی لازم از سوی جهاد دانشگاهی در ارائه خدمت به بیماران وجود دارد.

حسینی بیان کرد: باید فضاهای جدیدی ایجاد شود وقف یک اقتصاد اسلامی است و لازم است با آگاه سازی مردم و خیرین ظرفیت های خوبی را در حوزه فرهنگ و درمان فراهم کرد اگر موقوفات به مناطق کم برخوردار هدایت شود و هوشمندانه از این ظرفیت استفاده کنیم بسیاری از مشکلات حل می شود.
 

کلید واژه ها: معاونت فرهنگیدیداراوقاف و امور خیریه


نظر شما :