مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قم:

همکاری در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای پیشرانان مزیت است

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۲ کد : ۳۵۶۲۱ اخبار دسته اول تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۱۴۷
همکاری در برندسازی، ارائه مشاوره تخصصی در کسب و کار پیشرانان و تامین نیروی انسانی با انگیزه از جمله مزایای همکاری صاحبان کسب و کار با طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قم است.
همکاری در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای پیشرانان مزیت است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در نشست با کارآفرین حوزه فرش و قالی استان قم گفت: جهاد دانشگاهی مزایای خوبی برای پیشرانان طرح مشاغل خانگی پیشبینی کرده است که از آن جمله می توان به همکاری در برندسازی، ارائه مشاوره تخصصی در کسب و کار پیشرانان و تامین نیروی انسانی با انگیزه اشاره کرد لذا همکاری در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای صاحبان مشاغل یا همان پیشرانان طرح مزیت رقابتی خوبی نیز ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی در 31 استان در حال اجرا است و شامل سه فاز شناسایی مزیت‌های شغلی، استعداد سنجی و ارزیابی، و توانمندسازی و اتصال به بازار است. همچنین در طول اجرای پروژه مشاوره های عمومی و تخصصی نیز به پیشران ها و متقاضیان طرح ارائه می شود.

خدابنده‌لو کارآفرین حوزه فرش و قالی نیز در این نشست گفت: این مجموعه در حوزه قالی بافی ابریشم فعالیت می کند و در این کارگاه طرح های خاص و انحصاری خود مجموعه به بافندگان سپرده می‌شود، مواد اولیه و تجیهزات را نیز برای متقاضیان تهیه می کنیم و در اختیار آنها قرارداده می دهیم.

خدابنده‌لو گفت: فروش قالی های ابریشم بازار خوبی در کشورهای حوزه خلیج فارس دارد و به عنوان پرده، رومیزی، قاب و هدایا از آنها استفاده می شود، لذا صادرات این فرش ها ارزشمند است چرا قالی بافی به عنوان یک هنر اصیل ایرانی در تمام دنیا شناخته شده است و این مزیت خوبی برای فروش قالی های ایرانی به حساب می آید.

خدابنده‌لو گفت امکان آموزش و نیز سفارش قالی بافی به متقاضیان مشاغل خانگی وجود دارد. و آمادگی همکاری با طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را داریم.

در پایان مقرر شد تقاهم نامه ای منعقد شود تا بر اساس آن متقاضیان مشاغل حوزه فرش و قالی پس از آموزش مهارت های لازم به پیشران معرفی شوند.

کلید واژه ها: الگوی نوین مشاغل خانگی طرح مشاغل خانگی


نظر شما :