نماینده استارت‌آپ کارریز:

مردم دنبال متخصص نگردند، ۱۵۰ نوع خدمت تخصصی ارائه می‌کنیم

۱۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۵:۳۱ کد : ۳۴۳۹۷ اخبار دسته اول تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۸۳
محمدحسین رفیع پور، عضو تیم کارریز از تیم‌های پذیرش شده در مرکز نوآوری و شتبادهی جهاد دانشگاهی قم ، در رابطه علت شکل گیری ایده طراحی این اپلیکیشن عنوان کرد: در کشورهای غربی افراد به دنبال متخصصین نمی‌گردند بلکه از طریق اپلیکیشن‌ها متخصص مورد نیاز خود را پیدا می‌کنند به همین دلیل ایده طراحی کارریز برای ما نیز شکل گرفت.
مردم دنبال متخصص نگردند، ۱۵۰ نوع خدمت تخصصی ارائه می‌کنیم

وی بیان کرد: کارریز یک سامانه هوشمند برای خدمات دهی آنلاین است که در 150 زیر مجموعه خدمت ارائه می‌کند و شهروندان می‌توانند به راحتی به موضوعات مختلف خدماتی، آموزشی، بهداشتی و خدماتی از جمله تعمیر تاسیسات منزل و ساختمان و... دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: اسفند ماه سال98 مجوزهای لازم اخذ شد و مراحل اولیه کار انجام شد و در پنج ماه اخیر نیز شروع به جذب متخصصین کردیم که در این مسیر اخیراً مجوز پذیرش در مرکز نوآوری وشتابدهی (منش) جهاد دانشگاهی را اخذ کردیم واز واحدهای فناور مستقر در منش جهاد دانشگاهی هستیم و از خدمات این مرکز استفاده می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سه رقیب داریم که همانند ما در حوزه های گسترده‎ای خدمات ارائه می‌کنند، بیان کرد: نسبت به رقیب های‌مان برتری‌هایی داریم از جمله اینکه قیمت تمام شده خدمات بین متخصص و کاربر تعاملی است و می‌توانند به توافق برسند همچنین تنها شرکتی هستیم که بیمه خدمات داریم و خدماتی که کاربر دریافت می کند تا 14 روز ضمانت می‌شود که اگر قسمتی تعمیر شده مجدد خراب شود شرکت مجدد به صورت رایگان تعمیر انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: برتری سوم کارریز نسبت به رقیبان این است اغلب رقیبان بین 15 تا 17 درصد پورسانت می‌‎گیرند؛ اما این مبلغ در کارریز 5 هزار تومان تا 50 هزار تومان است که این رقم بسیار کمتر از رقیبان بوده و بیشتر درامد به متخصص تعلق می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در کارریز شغل‌های کاذب وجود ندارد، افزود: در آینده نیز فروشگاهی متمرکز از ابزار و تجهیزات مورد نیاز متخصصین را مهیا می‌کنیم تا قطعاتی را که متخصصین استفاده می‌کنند مورد اطمینان باشد همچنین کاربرانی که در استفاده از اپ مشکل دارند می‌توانند از طرق تماس تلفنی درخواست خدمات بدهند.

وی بیان کرد: خدمات متنوع و جامعی در کارریز ارائه می‌شود و این خدمات بر اساس استان‌ها بومی سازی می‌شود؛ مثلا در مشهد شغل گردشگر و برای شهرهای جنوبی و شمالی شغل ماهگیری نیز اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت کارریز فعلا در شهر قم است و در آینده شامل شهرهای دیگر ایران می‌شود، اظهار کرد: زمان شروع کار از شهرهای اراک و کاشان درخواست کردند که کار را از آن‎جا شروع کنیم؛ اما به دلیل اینکه می‌خواستیم که استان قم پیشرو در این حوزه باشد از قم شروع کردیم و ان‌شاالله بعد از کسب تجربه، شهرهای دیگر را هم تحت پوشش قرارمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه توانایی اشتغال برای نیمی از استان قم را داریم و شعار کارریز هم "به وسعت یک شهر کار، به وسعت یک شهر خدمات" است، اظهار کرد: هر فردی که در هر زمینه‌ای تخصص دارد، در مراکز فنی و حرفه‌ای مهارتی آموخته است و یا فارغ التحصیل رشته ای باشد می‌تواند در مجموعه کارریز مشغول به کارشود.

وی با تاکید براینکه دغدغه اصلی مجموعه کارریز اشتغال زایی است، گفت: تعاملاتی در حوزه فنی و حرفه‌ای داشتیم تا افرادی بعد از آموزش وارد مجموعه کارریز شوند تا برای شروع کار احتیاج به سرمایه اولیه نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اکنون در حال تکمیل متخصصین در حوزه‌های مختلف هستیم، اظهار کرد: تاکنون 250 نفر ثبت نام کردند و حضور 50 نفر قطعی شده است که علت این کاهش نیز بررسی و ارزیابی تخصص شان است.

وی یادآور شد: متقاضیان همکاری با کارریز می‌توانند بعد از ثبت نام در سایت کارریز ثبت نام کنند سپس به مصاحبه دعوت میشوند و بعد از کارآزمایی می‌توانند مشغول به کار شوند.

کلید واژه ها: مرکز نوآوری و شکوفایی (منش)


نظر شما :