رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم:

جهاد دانشگاهی از تعامل با سایر دستگاه ها استقبال می‌کند

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۵۲ کد : ۳۳۳۵۳ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۱۴۶
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم به همراه معاون پژوهشی این واحد روز سه شنبه ۲۲ تیرماه با حضور در دفتر رئیس سازمان نظام پزشکی استان با وی دیدار و گفتگو کرد.
جهاد دانشگاهی از تعامل با سایر دستگاه ها استقبال می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری شرحی از فعالیت ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان قم در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ارائه کرد و گفت: در طول تاریخ بعد از انقلاب هیچ گاه در امور فرهنگی به جهاد دانگشاهی اعتراضی از دانشگاه یا نهاد های نظارتی و امنیتی ابلاغ نشده و این خود شاهدی بر هم سویی امور فرهنگی جهاد دانشگاهی با انقلاب اسلامی و هنجار های اجتماعی است.

وی با اشاره به اهمیت آگاهی مردم از مسائل بهداشتی و درمانی در شرایط حاد امروز افزود: پزشکان و اعضای نظام پزشکی استان می توانند با برقراری تماس با خبرنگاران خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) یا خبرگزاری بین المللی قرآن کریم (ایکنا) در قم  مصاحبه کنند یا یادداشت هایی از دغدغه های بهداشتی، درمانی و مسائل اجتماعی مرتبط برای این خبرگزاری‌ها که در مجموعه جهاد دانشگاهی فعالیت می کنند ارسال کنند تا مردم استان نیز از این دغدغه ها و راهکارهای آن آگاه شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم گفت: با توجه به این که بودجه دولتی به جهاد دانشگاهی تزریق نمی شود، این نهاد باید هزینه های جاری و خدمات عمومی خود را رأساً از محل خدماتی که به مردم ارائه می کند تامین نماید.

وی ادامه داد: در استان قم یکی از عمده خدمات جهاد دانشگاهی، خدمات فوق تخصصی درمان ناباروری است که به هم استانی ها و استان های هم جوار ارائه می شود، این خدمات در نوع خود از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و باعث جذب گردشگر سلامت از کشور های خارجی شده است بطوری که مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی برای اخذ مجوز IPD اقدام کرد و از آذر ماه 1398 این مرکز با مجوز IPD گردشگران خارجی را درمان می‌کند.

حیدری با اشاره به بهره مندی اقشار مختلف جامعه از خدمات ارزنده جهاد دانشگاهی گفت: بسیاری از مراجعین مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی که از بضاعت کمی برخوردارند با معرفی به خیریه های مختلف و اخذ تسهیلات از بانک های طرف قرارداد جهاد دانشگاهی کمترین هزینه را بابت دریافت این خدمات پرداخت می کنند و دعای خیرشان بدرقه راه خیرین و مسئولین جهاد دانشگاهی است.

وی با تاکید بر تعلق جهاد دانشگاهی به مردم و انقلاب و ضرورت همکاری موثر دستگاه‌های ناظر، گفت: تعامل سازنده دستگاه های ناظر با مراکز درمانی موجب تسریع در ارائه خدمت می شود. کارشناسان این دستگاه ها با تعامل و رفتار اصلاح گرانه می توانند به بهبود هرچه بیشتر کیفیت خدمات درمانی کمک کنند و اسباب رضایت مراجعین مراکز درمانی و کارکنان این مراکز را فراهم کنند.

دکتر سیدحسن عادلی رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم نیز در این دیدار از فعالیت های عام المنفعه جهاد دانشگاهی استان تقدیر کرد و گفت: همکاری های خوبی با جهاد دانشگاهی در سال‌های گذشته داشته ایم و امیدواریم این همکاری ها با انعقاد مجدد تفاهم نامه همکاری ادامه پیدا کند تا از خدمات و دستاوردهای جهاد دانشگاهی همچون گذشته بهره مند شویم.

وی آغاز فعالیت های مشترک و همکاری با جهاد دانشگاهی را به بعد از انتخابات ریاست سازمان نظام پزشکی استان موکول کرد و گفت: جهاد دانشگاهی ظرفیتی است که بی بهره ماندن از آن انسان غافل برمی آید.

عادلی با تاکید بر ضرورت ارائه هرچه گسترده تر خدمات تخصصی جهاد دانشگاهی به مردم گفت: بروز خطا و اشتباه در بازرسی از مراکز درمانی گاهی پیش می آید و با بررسی مجدد و ارائه مستندات از سوی مراکز موضوع مرتفع خواهد شد.

لیلاناصرپور، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت های درمانی و پژوهشی جهاد دانشگاهی استان قم ارائه داد و گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش و تولید علم هم اقدامات شایسته ای را به سرانجام رسانده و هم اکنون دو محصول دانش بنیان این نهاد در حال طی کردن مراحل ثبت اختراع است تا رونمایی از آن انجام شود.

کلید واژه ها: دیدار سازمان نظام پزشکی استان قم مرکز درمان ناباروری


نظر شما :