جهاد دانشگاهی ثابت کرد قرار نیست به غرب وابسته باشیم

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۹ کد : ۲۲۴۹۶ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۳۱
رئیس جهاد دانشگاهی کشور یکی از مهمترین خدمات این نهاد انقلابی را رد فرضیه وابستگی همیشگی به غرب دانست.
جهاد دانشگاهی ثابت کرد قرار نیست به غرب وابسته باشیم

دکتر حمیدرضا طیبی یکشنبه 16 شهریور ماه در دیدار با مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور در قم گفت: جهاد دانشگاهی از موالید پربرکت انقلاب اسلامی است که از بدو تاسیس به دنبال رفع خلاهای علمی، آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی و... در کشور بوده است.

وی افزود: خوشبخانه امروز جهاد دانشگاهی استان قم یکی از قوی ترین مراکز کشور در حوزه های مختلف به خصوص در زمینه درمان ناباروری است که توانسته به دلیل استفاده از بهترین شیوه های درمانی در این زمینه بسیاری از این بیماران خارج از کشور و خارج از استان را در این مرکز پذیرش کند.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: توفیقات جهاد دانشگاهی در بی نیاز کردن کشور در عرصه های سنگین و حساس علمی و پژوهشی و فناورانه از دکل های حفاری و صنایع نفتی و اپتیک گرفته تا گیاهان دارویی و سلول های بنیادی گسترش یافته است و هر روز شاهد توسعه این فعالیت ها هستیم.

وی گفت: در زمان شاه و در دانشگاه های آن زمان حس می کردیم که از عمد می خواهند که همواره تحت سلطه علمی و فنی غرب و همیشه به آنها وابسته باشیم ولی جوانان ما در جهاد دانشگاهی ثابت کرده اند که اگر بخواهیم می توانیم تحت عنایات خاصه و همیشگی مقام معظم رهبری که همیشه حامی تولیدگران و پژوهشگران داخلی کشور هستند، به جمع بهترین کشورهای جهان در عرصه های علمی برسیم.

وی با ذکر این مطلب که جهاد دانشگاهی ثابت کرد که همیشه قرار نیست وابسته به غرب باشیم، تصریح کرد: امروزه در زمینه اصلاح دام فعالیت های تحقیقاتی و عملیاتی سنگینی را آغاز کرده ایم و خوشبختانه اخیرا نیز یک شرکت بزرگ در این زمینه پی ریزی شده است که بتوانیم کشور را در زمینه اصلاح دام و به صرفه کردن دامداری و افزایش تولید دام و شیر و گوشت یاری کنیم.

وی اظهارکرد: بسیاری از فعالیت های علمی و مهندسی جهاد دانشگاهی در حساس ترین مراکز و پیچیده ترین فرایندها در حال انجام است. درحالی که در گذشته وارد کننده تجهیزات رادیویی بودیم ولی امروز جهاد دانشگاهی، کشور را در این زمینه نیز سربلند کرد و حتی امواج رادیو معارف با تولیدات بومی جهاددگران در فضای جامعه و جهان طنین انداز شده است.

طیبی بیان کرد: یکی از فعالیت های خاص جهاد دانشگاهی که از سالها پیش در شاخه دیگری دنبال می شد، تلاش در جهت آموزش اقشار مختلف کشور به خصوص اقشار آسیب پذیر در زمینه رسیدن به یک شغل آبرومند و تولیدی است که بتوانند زندگی خود را تامین کنند و در این زمینه یک طرح ملی در دست انجام است که در قم نیز این فرایند در حال طی شدن است.

وی گفت: همکاری با حوزه علمیه و نهادهای حوزوی و روحانیت جزو افتخارات جهاد دانشگاهی است که امیدواریم این امر در قم نیز با حضور مسئولان جهاد دانشگاهی استان و مرکز خدمات وارد فازهای جدی و جدید شود و در این گونه از هر شکل از این فعالیت ها حمایت خواهیم کرد.

کلید واژه ها: رئیس جهاد دانشگاهی دیدار


نظر شما :