آغاز ثبت نام متقاضیان طرح مشاغل خانگی در قم

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۳ کد : ۲۲۳۵۰ اخبار دسته اول تجاری سازی فناوری و اشتغال
تعداد بازدید:۵۸
مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی قم از آغاز ثبت‌نام متقاضیان طرح مشاغل خانگی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قم خبر داد.
آغاز ثبت نام متقاضیان طرح مشاغل خانگی در قم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم یاسر شریفی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصمیم دارد با همکاری جهاد انشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای، این طرح را در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اجرا نماید.

وی با بیان اینکه در استان قم نیز این موضوع بر عهده جهاد دانشگاهی واحد قم می باشد و علاقه‌مندان باید در زمان مقرر در سامانه  inhb.ir اقدام به ثبت نام کنند، اظهار کرد: ثبت‌ نام همزمان با آغاز هفته دولت شروع شده و به مدت یک ‌ماه ادامه خواهد داشت.

شریفی ادامه داد، شرایط متقاضیان ثبت نام در طرح حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.

مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی قم افزود: هدف از اجرای این الگو تعامل با دستگاه͏ های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت͏ های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرای از طریق نرم͏ افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی است.

وی گفت: نظارت دقیق بر اجرا و پیاده‌سازی طرح در فازهای مختلف، بر عهده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ به‌عنوان ناظر تعیین شده و هر مرحله از کار قطعا لازم است به تایید این اداره کل خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این طرح در استان قم در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است، تاکید کرد: این طرح سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل موجود برای ۱۵۰۰نفر در استان قم را دارد و نیز  امیدواریم با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به‌ویژه در سال "جهش تولید" باشیم.

 

کلید واژه ها: طرح مشاغل خانگی


نظر شما :