جهاد دانشگاهی و نیروی انتظامی استان قم همکاری‌های خود را افزایش می‌دهند

۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۹ کد : ۲۲۰۸۶ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۵۵
نشست مشترک مدیران جهاد دانشگاهی و فرماندهی انتظامی قم با هدف رشد و توسعه فعالیت های مشترک در عرصه خدمت رسانی به مردم استان برگزار شد.
جهاد دانشگاهی و نیروی انتظامی استان قم همکاری‌های خود را افزایش می‌دهند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری رئیس این واحد سازمانی با حضور در ستاد فرماندهی انتظامی استان قم با سردار سید محمود میرفیضی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم با اشاره به فعالیت های گسترده جهاد دانشگاهی در بخش های مختلف گفت: فعالیت های جهادی این نهاد انقلابی در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، رسانه ای، فرهنگی و درمانی و... در بخش های گوناگون در حال انجام است.

وی با اشاره نوآوری های جهادگران این مجموعه در عرصه های علمی و تخصصی به خصوص در حوزه درمان ناباروری افزود: امروز به همت جوانان این استان هزاران بیمار از خارج از کشور و خارج از استان قم برای درمان به مرکز فوق تخصصی جهاد دانشگاهی مراجعه می کنند که مزیت بسیار عالی برای شهر کریمه اهل بیت(س) به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به سامانه های گسترده فنی و زیرساختی فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: این ظرفیت ها امروز در اختیار دستگاه های علمی و آموزشی و اجرایی استان قراردارد و بسیاری از فعالیت های این حوزه با این زیرساخت دنبال می شود.

در ادامه نیز سردار میرفیضی با اشاره به ماموریت های ویژه نیروی انتظامی در استان قم گفت: استان قم دارای ظرفیت عظیمی در عرصه‌های علمی است که شاید کمتر کسی به این حوزه ها آشنایی داشته باشد و جهاد دانشگاهی می تواند این عرصه ها را به دنیا معرفی و آنها را به چرخه کاربرد در حوزه اجتماعی وارد کند.

وی گفت: در این بین نیروی انتظامی استان نیز آمادگی دارد که با تجمیع فعالیت های دو طرف برای بهره گیری هرچه بیشتر از دستاوردهای علمی و فنی و مهارتی که در جهاد دانشگاهی وجود دارد برای حفظ و ارتقای امنیت و مقابله با آسیب های فردی و اجتماعی بهره گیرد.

وی به نقش خبرگزاری ایسنا در زمینه اطلاع رسانی هدفمند در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی به خصوص مواردی که در قم در حال افزایش است تاکید کرد.

گفتنی است پس از بیان مباحث معاونان این دو نهاد مقرر شد جلسات تخصصی پیرامون شناسایی راهکارهای توسعه فعالیت های مشترک برگزار شود.

کلید واژه ها: دیدار نیروی انتظامی استان قم


نظر شما :