کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی به چاپ رسید

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱ کد : ۱۷۸۲۴ فرهنگی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۸۴
عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س)  از انتشار کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی با هدف آموزش روان ریاضی به دانشجویان کارشناسی رشته‌های مدیریت و حسابداری خبرداد.
کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی به چاپ رسید

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم روح الله عباسی شورشجانی در گفتگویی عنوان کرد: در طول سالیان گذشته، همواره تدریس دروس ریاضی یا دروسی که نیاز به مقدمات کافی از علم ریاضی دارند برای دانشجویان در رشته‌های مختلف به‌خصوص رشته‌های حسابداری و مدیریت سخت بود، زیرا اکثر این دانشجویان از گرایش‌های غیر ریاضی از دبیرستان فارغ التحصیل شده بودند و حالا در این رشته‌ها که نیازمند سطح خوبی از معلومات ریاضی است قصد ادامه تحصیل داشتند.

وی افزود: کتاب‌های ریاضی دانشگاهی موجود در بازار هم با پیش فرض دانش ریاضی کافی از دوره دبیرستان نوشته شده و اکثرا پاسخگوی نیاز این دسته از دانشجویان نبود و مراجعه به این کتاب‌ها بیشتر موجبات دلسردی ایشان از ریاضیات را فراهم می‌کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س) بیان کرد: لذا با همکاری مهندس حمیدرضا حاج عباسی، هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید رجایی کاشان، بر آن شدیم تا در این حوزه وارد شده و منابع مناسبی را برای این دسته از دانشجویان علاقه مند فراهم نماییم.

وی ادامه داد: کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی (Basic Mathematical Concepts) شروع حرکت در این زمینه است، تلاش شده است در این کتاب درسی هر آنچه که دانشجویان رشته‌های حسابداری و مدیریت برای اولین درس ریاضی خود در دوره کارشناسی نیاز دارند مطابق با جدیدترین سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شیوه‌ای ساده و روان و در عین حال کامل، مطالب مورد نیاز آموزش داده شود.

عباسی شورشجانی تصریح کرد: مباحث پایه‌ای در ریاضیات همچون نظریه مجموعه‌ها، اعداد مختلط، انواع توابع، مفاهیم حد و پیوستگی، مشتق توابع، و کاربرد مشتق توابع، سرفصل‌های اصلی این کتاب 140 صفحه‌ای است.

لازم به ذکر است، کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی با تالیف روح الله عباسی شورشجانی و حمیدرضا حاج عباسی در انتشارات جهاد دانشگاهی استان قم و با همکاری دانشگاه حضرت معصومه(س) قم به چاپ رسیده است
 

کلید واژه ها: انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان قم


نظر شما :