جهاددانشگاهی مدل پیشرفت‌های اقتصادی را بر اساس آموزه‌های اسلام بومی‌سازی کند

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۵۲۲ عمومی اخبار دسته اول
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم تصریح کرد: جهاد دانشگاهی می تواند با بومی سازی و اسلامی سازی الگوهای موفق پیشرفت در جهان از تصمیمات بدون پشتوانه علمی و شتابزده در فضای اقتصادی کشور جلوگیری کند و مدل پیشرفت های اقتصادی را بر اساس آموزه های اسلام بومی سازی کند.
جهاددانشگاهی مدل پیشرفت‌های اقتصادی را بر اساس آموزه‌های اسلام بومی‌سازی کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حسن نادری روز دوشنبه 15 مرداد ماه در بازدید از مجموعه آموزشی این واحد با اشاره به رسالت و هدف از تاسیس جهاد دانشگاهی در کشور گفت: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای معتمد و مورد توجه انقلاب اسلامی بود که با هدف حرکت جهادی در دانشگاه های کشور راه اندازی شد و در طول سالیان گذشته منشا خدمات و برکات بسیاری برای جامعه دانشگاهی و کشور عزیزمان بوده است.

وی افزود: تشکیل هسته‌های علمی در دانشگاه‌ها و تدوین سرفصل ها و به روز رسانی متون دروس دانشگاهی متناسب با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی از دیگر خدمات جهاد دانشگاهی در آموزش عالی کشور بود که این خدمات همچنان استمرار دارد.

نادری با اشاره به ظرفیت های جهاد دانشگاهی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نهاد ریشه دار در انقلاب اسلامی و پیشرو در حرکت های مورد نیاز در سطح دانشگاه‌ها بوده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه مطالعات اقتصادی و تدوین راهبردهای عمیق برای حل مشکلات اقتصادی کشور پتانسیل های بسیاری دارد که از این ظرفیت به طور کامل استفاده نشده است.

وی اظهارکرد: در این راستا جهاد دانشگاهی می تواند با بومی سازی و اسلامی سازی الگوهای موفق پیشرفت در جهان از تصمیمات بدون پشتوانه علمی و شتابزده در فضای اقتصادی کشور جلوگیری کند و مدل پیشرفت های اقتصادی را بر اساس آموزه های اسلام بومی سازی کند.


نظر شما :