نشست بررسی کتاب «وضعیت بی‌عاری» در ایسنا قم برگزار شد

۱۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۷ کد : ۱۴۷۳۷ فرهنگی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۱۵۹
با حضور حامد جلالی، برنده جایزه ادبی جلال آل احمد و نویسنده اثر، نشست بررسی کتاب «وضعیت بی‌عاری» در دفتر خبرگزاری ایسنا قم برگزار شد.
نشست بررسی کتاب «وضعیت بی‌عاری» در ایسنا قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم نشست بررسی کتاب «وضعیت بی عاری» امروز 10 دی ماه با هدف بررسی زوایای مختلف کتاب با مضمون جنگ تحمیلی همراه با سیر داستان نویسی دینی و مهدوی در سالهای اخیر در دفتر خبرگزاری ایسنای قم برگزار شد.

حامد جلالی که با کتاب « وضعیت بی عاری » در دوازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد جایزه شایسته تقدیر این جشنواره برجسته ادبی کشور را به دست آورد،در این نشست صمیمی با اشاره به سفرهایی که به جنوب کشور و خوزستان داشته است عنوان کرد:راویان در این داستان خود را با لهجه،ها و گویش‌ها و ویژگی‌ها تعریف می‌کنند و خواننده را همراه خود به عمق داستان می‌برند.

وی اظهار کرد:در جهت آشنایی با فضا و گویش‌ها سفری طولانی داشته‌ام و از نزدیک این گویش‌ها و وجود قومیت‌ها را درک کردم و با آشنایی با یک اقلیت مذهبی به نام صابئین مندایی تلاش کردم آنها را به خوبی معرفی کنم.

خاطرنشان می‌شود داستان در جنوب ایران اتفاق می‌افتد و زبان کتاب به لهجه‌ جنوبی‌ است و روایت‌گر زندگی دختر مسلمانی به نام «حلیمه» است که از دل باختنش به رام، پسر یکی از بزرگان آیین مندایی که چشم همه به اوست تا جهان را پر از خیر و برکت کند روایت می‌کند.

زبان کتاب، توصیف‌هایی بین شخصیت‌های کتاب را به تصویر می‌کشد و داستان دیوانه‌وار عشقی که از بد روزگار در میانه جنگ جان گرفته است،شکل می‌گیرد.

گزارش تفصیلی این نشست به زودی منتشر می شود.

کلید واژه ها: خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا


نظر شما :