پیش از خطبه های نماز جمعه عنوان شد:

توسعه یافتگی عجین با پیشرفت علمی است

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۱ کد : ۱۰۷۰۵ عمومی اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۲۱۹
نویسنده خبر: علی شریعتی
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: جهاد دانشگاهی با هدف رفع نیاز کشور به خارج از مرزها، در حوزه های پژوهش و فناوری، آموزش، فرهنگی و نیز اشتغال و تجاری سازی دانش فعالیت می کند.
توسعه یافتگی عجین با پیشرفت علمی است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری ظهر جمعه 25 مرداد ماه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم با اشاره به سی و نهمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی، اهمیت توسعه علمی در هر کشور را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: هر کشوری که مسائل علمی آن تمشیت نشود و از نظر علمی و فناوری خود را به کشورهای پیشرفته نرساند، قطعا دچار عقب ماندگی خواهد شد. 

وی با بیان اینکه توسعه یافتگی عجین با پیشرفت علمی است، ادامه داد: سیاست نظام، حمایت از پیشرفت های علمی است و جوانان این کشور نیز همَ و غم خود را در مسیر پیشرفت علمی گذاشته اند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم با اشاره به تأسیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی در راستای پیشبرد علمی کشور با حمایت رهبر انقلاب تشکیل شد و وظیفه اش، ارتباط صنعت و بازار کار و در سطح گسترده تر، جامعه و دانشگاه بود تا کمک کند علم و پژوهش فقط کاربرد کتابخانه ای نداشته باشد و در جامعه و نشاط صنعت و بازار کار کاربردی شود. 

حیدری با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مناسبت های مختلف از جهاد دانشگاهی صحبت به میان می آورند و از این نهاد علمی انقلابی حمایت می کنند، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در صنایع بالادستی مثل نفت، حمل و نقل، پزشکی، کشاورزی و نیز مهندسی ورود کرده است. 

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی واحد استان قم تازه تأسیس است و پس از استان شدن قم شروع به فعالیت کرده، گفت: این واحد در بحث سلول های بنیادی ورود پیدا کرد و توانسته در این عرصه به جایگاه برجسته ای برسد. می توان گفت جهاد قم در این عرصه جزو 10 مرکز برتر کشور است. 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم با اشاره به فعالیت مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این واحد در قم گفت: در این مرکز تمامی تکنیک های روز دنیا به همراه تکنیک های بومی تولید شده توسط پژوهشگران جهاددانشگاهی ارائه می شود و توانسته به درصد بالایی از موفقیت در درمان ناباروری دست یابد. 12 درصد از بیماران این مرکز از سایر کشورها هستند که عمدتا شامل بیماران عراقی، دیگر کشورهای آسیایی، آمریکای شمالی و استرالیا می شوند. این بیماران به دلیل موفقیت بالای درمان و هزینه پایین، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم را انتخاب می کنند. 

حیدری ادامه داد: در مرکز آموزش جهاد دانشگاه قم نیز آموزش های تخصصی و حرفه ای که تکمیل کننده آموزش های دانشگاهیست، به دانشجویان و فارغ التحصیلان ارائه می شود تا با این آموزش ها جذب بازار کار شوند. 

وی از حضور جهاد دانشگاهی در 6 دانشگاه قم خبر داد و گفت: برای دانشجویان عضو جهاد، دوره های فرهنگی و آموزشی با محوریت آموزه های دینی در قالب برنامه های پرنشاط و به فراخور سنین جوانی ارائه می شود. 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم، بانک خون بند ناف مرکز آسیب های اجتماعی و مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی را از دیگر مراکز خدماتی این واحد دانست و به شرح مختصری از فعالیت هر کدام پرداخت. 

کلید واژه ها: سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی


نظر شما :