اولین دوره آموزشی آشنایی با گیاهان پر مصرف آغاز شد

۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۵ کد : ۳۷۶۶ آموزشی اخبار دسته اول
اولین دوره آموزشی آشنایی با گیاهان پر مصرف و مفردات غذایی در مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی استان قم آغاز شد.
اولین دوره آموزشی آشنایی با گیاهان پر مصرف آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم این دوره آموزشی طی 30 ساعت و در 10 جلسه سه ساعته به صورت تئوری برای عموم فراگیران برگزار خواهد شد.
بر اساس نظر گیاه‌شناسان و پژوهشگران علوم مرتبط منابع طبیعی، گیاهان دارویی به لحاظ درمان و هم پیشگیری از بیماری‌ها از ارزش و اهمیت خاصی در تأمین بهداشت و سلامتی جوامع برخوردارند. سرزمین ایران از نظر تنوع گیاهی، به خصوص از منظر گیاهان دارویی، جایگاه منحصر به فردی در جغرافیای گیاهی جهان دارد.
تعداد گونه‌های گیاهی ایران در حدود 8000 گونه است و تحقیقات دانش‌پژوهان کشور نشان داده است که از این تعداد بیش از 2500 گونه دارای خواص دارویی، پزشکی، عطری، ادویه‌ای، آرایشی و بهداشتی، رنگ‌دهنده، طعم‌دهنده، مکمل غذایی، کنترل‌کننده حشرات و علف هرز و سایر موارد هستند. 
به ‌علاوه، از تعداد کل گونه‌های شناخته شده، نزدیک 1730 گونه به عنوان گیاهان بومی‌ایران (اندمیک) هستند که تنها در سرزمین ایران می رویند و به عنوان یک ظرفیت انحصاری در کشور محسوب می‌شوند.
شایان ذکر است، این دوره آموزشی روزهای یکشنبه از ساعت 16 الی 19 در محل مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی، نبش کوچه 20 خیابان شهید فاطمی، با تدریس دکتر مریم بهمن در حال برگزاری است.
گفتنی است فراگیران این دوره پس از قبولی در آزمون پایانی گواهینامه معتبر جهاددانشگاهی را دریافت خواهند کرد.
متقاضیان شرکت در این دوره آموزشی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن37748632 تماس حاصل نمایند و برای ثبت نام آنلاین به وبسایت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان قم به نشانی www.31654.ir مراجعه فرمایند.
 

 

 


<p style="text-align: center">مرورگر شما نمی تواند این pdf را نشان دهد<br></p> لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دوره آموزشیمرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی


نظر شما :