در بازدید مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از مرکز IT جهاددانشگاهی قم مطرح شد؛

تاکید بر استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی در کاربردی کردن تحقیقات علمی

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ کد : ۱۴۶۷ عمومی اخبار دسته اول
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم بر لزوم افزایش فعالیت‎های جهاددانشگاهی در زمینه‎های نوین آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرد.
تاکید بر استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی در کاربردی کردن تحقیقات علمی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، مهندس سیدحسن هانی طبایی، در بازدید از مرکز فناوری اطلاعات جهاددانشگاهی قم با اشاره به مشکلات امروز کشور در عرصه پژوهشی و کاربردی عنوان کرد: متاسفانه امروزه دانشگاه‌ها به شکل مساله محور، پذیرش و کار پژوهشی ندارند و فعالیت‌ها عموما در حوزه‌های غیر مساله ای انجام می‌شود.

وی افزود: امروزه درصد بالایی از هزینه‌های پژوهشی در کشور به دلیل فقدان کاربرد در عرصه‌های مختلف، هرز می‌رود که باید از این روند جلوگیری کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم بیان کرد: جهاددانشگاهی از مراکزی است که می‌تواند این خلاهای جدی را در کشور رفع کند و جامعه را به سمت استفاده از این فضا سوق دهد.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌هایی که مرکز فناوری اطلاعات جهاددانشگاهی قم می تواند انجام دهد، برگزاری نشست‌های تخصصی و علمی است که منجر به نتایج مثبتی در حوزه فنی و مهندسی، عمرانی و پزشکی می‌شود.

هانی طبایی اظهارکرد: استان قم ظرفیت بسیار خوبی در زمینه برنامه نویسی دارد و برنامه نویسان قمی از حیث نسبی پیشتاز هستند که باید از این ظرفیت‌ در عرصه‌ها و بخش‌های مختلف بهره گرفت.

وی بر لزوم تلاش بیشتر جهاددانشگاهی در زمینه سمت و سو دادن به فعالیت های دانشجویان به سمت مهارت های کارآفرینی تاکید کرد و گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند با ایفای نقش مهم در عرصه آموزش مهارت‌های کاربردی، جمعیت قابل توجهی از دانشجویان که در دانشگاه مهارت‌های لازم برای شاغل یابی را کسب نمی‌کنند، برای احراز پست‌های فنی آموزش دهد.

در این جلسه دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم نیز تلاش گسترده این نهاد را حرکت در مسیر ارتقای علمی استان و فراهم کردن همه جانبه زمینه‌های اشتغالزایی در عرصه دانشجویی دانست و گفت: این مرکز آمادگی کامل خود را به همه نهادها برای استفاده از ظرفیت‌های ملی، استانی و مردمی برای مهارت آموزی، تبدیل علم به فن و ایجاد مهارت‌های علمی برای اشتغال اعلام کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به تلاش‌های دشمن برای ایجاد فشارها به بخش‌های مختلف علمی و فنی و به خصوص در عرصه ابزارآلات علمی و فنی،  نهادهایی چون جهاددانشگاهی سنگینی بار تلاش برای توسعه کشور و همچنین برون رفت از شرایط فعلی و افزایش تاب آوری اجتماعی را بیشتر حس می کنند، جهاددانشگاهی در این عرصه نیز با علاقه و پشتکار نیروهای خلاق خود سعی می‌کند که بر همه سختی‌ها در مسیر پیشرفت غلبه کند.

کلید واژه ها: فناوری اطلاعات و ارتباطاتاستان قمآموزش


نظر شما :